Απρ 30

Συμμετοχή του σχολείου μας στο 11ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Την  Παρασκευή 19 Απριλίου το σχολείο μας συμμετείχε στο 11ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής. Το σχολείο εκπροσωπούσαν τρεις μαθήτριες της ΣΤ? τάξης, η Άρτεμις Μακροδημήτρη, η Μπρανιώτη Ιωάννα και η Χειμωνίδου Δέσποινα. Οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν την εργασία τους, σε άλλα σχολεία και στην επιτροπή αξιολόγησης και έδωσαν συνέντευξη στο web radio.

Η βασική δημιουργός της εργασίας ήταν η μαθήτρια Μακροδημήτρη Άρτεμις ενώ οι άλλες δύο μαθήτριες λειτουργούσαν υποστηρικτικά. Η εργασία ήταν ένα εκπαιδευτικό παιχνίδι δημιουργημένο σε περιβάλλον προγραμματισμού Scratch.

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες του σχολείου μας για την προσπάθεια τους και την παρουσία τους στο συνέδριο.

Ευχαριστώ θερμά το διευθυντή του σχολείου μας κο Παπαχαρίτων Αναστάσιο για την υποστήριξη του σε όλη τη διάρκεια της εκπόνησης της εργασίας και στο έντονο ενδιαφέρον που έδειξε μέχρι την ολοκλήρωση της όλης προσπάθειας. Επίσης, ευχαριστώ τους δύο δασκάλους της ΣΤ τάξης Στάμο Σωτήρη και Κώστα Τσατσάνη για την υποστήριξη τους.

Η εκπαιδευτικός της Πληροφορικής του σχολείου

Δελιοπούλου Μαρία