Ιούν 22

ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗ ΑΓΩΓΗ

Σήμερα πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εκδήλωση για την κυκλοφοριακή αγωγή σε συνεργασία με την τροχαία Βέροιας.

Η αυλή του σχολείου μας μετατράπηκε σε πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής και όλα τα παιδιά πήραν μέρος στις δραστηριότητες (κυκλοφορία με ποδήλατο ακολουθώντας τα σήματα του Κ.Ο.Κ. , περπάτημα ανάμεσα σε κώνους φορώντας ειδικά γυαλιά που έδιναν στα παιδιά πως είναι να είναι κάποιος υπό την επήρεια αλκοόλ ή πολύ κουρασμένος καθώς και κατασκευή παζλ σχετικού με την οδική ασφάλεια)   που είχε προετοιμάσει η τροχαία αφού πρώτα είχε προηγηθεί ενημέρωση σχετικά με την οδική ασφάλεια από τους αξιωματικούς της τροχαίας.

Ευχαριστούμε πολύ τους:

Υπαστυνόμο Β Αντωνίου Γιώργο και Υπαστυνόμο Β Καιλόγλου Χαράλαμπο για την πάρα πολύ καλή και πλούσια εκδήλωση που μας προσέφεραν.