Ιούν 21

«… μας συγχωρείτε …. διακοπές!»

Ήρθε επιτέλους η ώρα να αποχαιρετιστούμε και τούτη τη σχολική χρονιά. Μια χρονιά που μας έδωσε τη δυνατότητα να ξανασμίξουμε και όλοι μαζί να γιορτάσουμε και να χαρούμε.

Ειρήνη το μήνυμά μας. Ειρήνη στις καρδιές μας, ειρήνη αναμεσά μας, ειρήνη σε όλον τον κόσμο!

Από τους μικρούς μαθητές της Α΄ τάξης μέχρι και τους  απόφοιτους της ΣΤ΄ τραγουδήσαμε, χορέψαμε αλλά και συγκινηθήκαμε και προβληματιστήκαμε, όχι μόνο για την παγκόσμια ειρήνη, που είναι τόσο εύθραυστη, αλλά και γιατί αποχαιρετήσαμε ένα σημαντικό κομμάτι του σχολείου μας, τα παιδιά της έκτης τάξης.

Ευχόμαστε στα εκτάκια μας καλή πρόοδο και να έχουν μια επιτυχημένη πορεία στη ζωή τους και σε όλους εσάς να περάσετε ένα όμορφο, ξέγνοιαστο και ειρηνικό καλοκαίρι!

Καλή αντάμωση!